Kniha

19. března 2011 v 10:31 | Adél |  Znaky a Symboly
Mám ve svě zasobě knih i jednu, ve které se píše, jak vznikly a co znamenají ZNAKY A SYMBOLY (ilustrovaný průvodce) /je to takový ten druh knihy, že když do ní nahlídnete cítíte se jako nějaká věštkyně nebo čarodějka a to mám ráda/. Po druhé od dostání jsem ji otevřela včera večer, protože jsem nějak zatoužila po tetovaní a nevěděla jsem jaký přesně vzor by to měl být. Zjistila jsem že s prominutím každá ,,cýpovina,, má svůj význam. A to mě nadchlo, tak jsem se rozhodla že se svámi o to podělím ;D .

A teď něco z netu o knize : Svět kolem nás je plný znaků a symbolů. Moderní znaky, jako jsou abecedy nebo vlajky, jsou obecně rozpoznatelné a většina lidí rychle odhadne, co znamenají, zatímco mnoho symbolů staršího původu lze rozluštit jen obtížně. Encyklopedie Znaky & symboly systematicky zkoumá původ a významy jednotlivých ikon, znaků a obrázků, které se používají po staletí, a odhaluje, jak tyto znaky a symboly interpretuje mytologie, náboženství, folklor, umění a současná kultura.
V knize je pomocí fundovaného textu a exkluzivních doprovodných ilustrací a fotografií vysvětleno přes 2 000 symbolů a znaků - od prostých tvarů a barev po bohy, mytická zvířata, posvátné rituály a globální značky. Vzhledem k tomu, že jednotlivé položky jsou tematicky utříděné a propojené propracovanou sítí křížových odkazů, představuje tato mimořádná publikace jedinečného a cenného průvodce světem vizuálních značek, který nás obklopuje.

,,,,,,,0
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kiara Kiara | Web | 19. března 2011 v 12:02 | Reagovat

Tý jo ot musí být sueprní knížka! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama